Javna rasvjeta – smanjena pouzdanost rada
Od HEP – Elektra Koprivnica dobili smo obavijest da je zbog kvara na generatoru MTU signala trenutno smanjena njegova pouzdanost rada, zbog čega se do daljnjega mogu očekivati problemi prilikom uključivanja i isključivanja javne rasvjete.
Predloženo nam je da do popravka generatora MTU signala, za uključivanje i isključivanje javne rasvjete, možemo koristiti „luksomat“ uređaje koji bi trebali biti sastavni dio naše instalacije javne rasvjete.
Mišljenja smo da do daljnjega ne koristimo „luksomate“ iz razloga što isti nisu duži niz godina servisirani, pa je upitna njihova funkcionalnost, a servisi i vjerojatni popravci bili bi dodatni trošak koji ipak ne bi garantirao ispravan režim rada javne rasvjete.
Za sada čekamo da Elektra osposobi generator MTU signala, iako to može trajati i do dva mjeseca.
Molimo građane za strpljenje i razumijevanje ukoliko javna rasvjeta, odnosno dio javne rasvjete, ne svijetli. Takvi periodi mogu trajati nekoliko noći, nekoliko sati tijekom noći, te može biti u mraku šire područje ili samo jedan dio javne rasvjete.
Zdravko Brljek

