Adaptacija dvorane Vatrogasnog doma Novigrad Podravski
Unutrašnje uređenje dvorane složen je posao. Tu su građevinski, električarski i strojarski radovi te posebno razglas, rasvjeta i multimedija. Sve to treba sinkronizirati i obavljati logičnim rasporedom jer se dio radova isprepleće i zavise jedan od drugog.
U starom dijelu dvorane spremo reagiramo na iznenađenja koja je priredio zub vremena i periodi neodržavanja.
Stare, ali zdrave, stogodišnje grede pojačane su dodatnim laminiranim gredama dim. 14/20 cm (koriste se za velike raspone; sportske dvorane i sl.). Na novopodaskani strop postavljena je parna brana Budfol Antydrop i radi termo izolacije kamena vuna debljine 20 cm. Pukotine na nenosivom zidu će se sanirati posebnim pojačivačima. Stara žbuka koja je počela „truliti“ će se skinuti, a umjesto nje će s jedne strane biti postavljeni akustični paneli, a s druge strane nova, porozna žbuka (bez gletanja) koja diše. Slijedi postavljanje instalacija, pozornice, podova itd.
Stari, skoro stoljetni dom; vu kojem smo predstavljali i popevali, na svate plesali, na zabavaj stekali; nastaviti će živjeti još otporniji na čudi ljudi i prirode, još ljepši i svrsishodniji.
A ovako to izgleda sada pri početnim radovima – vidi foto.
Zdravko Brljek - Brčo

