Toni Karuza na izložbi i radionici PISANICA USPOMENA I PRIJATELJSTVA u Podravskim Sesvetama
U subotu 23.04.2022. na Etno imanju Josipa Cugovčana u Podravskim Sesvetama, održana je izložba i radionica pisanica pod nazivom "Pisanica uspomena i prijateljstva" u organizaciji Turističke zajednice područja Dravski peski, Muzeja Grada Koprivnice, Turističke zajednice Koprivničko-križevačke županije i domaćina gospodina Josipa Cugovčana, nositelja nematerijalnog kulturnog dobra RH.
Sudionike su na početku pozdravili domaćin Josip Cugovčan, Alen Janći iz TZ područja "Dravksi peski", Kristina Sočev iz TZ Koprivničko-križevačke županije. Verica Rupčić kao izaslanica župana i vijećnica skupštine Županije KC-KŽ pozdravila je sudionike radionice te proglasila izložbu otvorenom. Radionici je prisustvovalo petnaestak sudionika iz pet županija RH, a u sklopu Etno zbirke Josip Cugovčan nalazi se i stalni postav izložbe pisanica na kojoj se mogu vidjeti pisanice 35-orice autora iz raznih dijelova Hrvatske, te autora iz drugih država svijeta (Austrije, Latvije, Rumunjske, Poljske, Ukrajine, Japana, Mađarske i Kanade). U stalnom postavu izložbe i zbirke, od ranije se nalaze i pisanice autorice Branke Riškuš iz Novigrada Podravskog. Radi se o pisanicama izrađenim tehnikom struganja.
S područja općine Novigrad Podravski, po prvi put ove godine na radionici je sudjelovao i Toni Karuza, član likovno-kreativne sekcije KUD "Delovi" iz Delova, čije pisanice, rađene u tehnici "batik", su također našle mjesto u postavi izložbe i Etnografskoj zbirci pisanica na Etno imanju Josipa Cugovčana.
Radionica je protekla u ugodnom druženju, upoznavanjem s ostalim sudionicima i njihovim tehnikama izrade te razmjenom pisanica između sudionika. Na kraju radionice uz podjelu zahvalnica, sudionici su uživali u nastupu Pjevačke skupine Udruge umirovljenika Podravske Sesvete koji su izveli splet starih podravskih pjesama.